580
790129

APPLIQUER, för två ljus, ett par, Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Rosettupphängda och bladhölstrade. Svängda bladornerade ljusarmar. Höjd 42 cm.

Renoverade.