651
778114

Jenny Nyström

(Sverige, 1854-1946)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 820 - 3 290 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Jenny Nyström
(Sverige, 1854-1946)

Den trasiga dockan

Signerad Jenny Nyström och daterad 1874. Duk 31 x 27 cm.

Proveniens

I nuvarande ägares familj sedan 1950-talet.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på andra svenska museer.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?