725
797778

Per Ekström

(Sverige, 1844-1935)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 910 - 3 390 EUR
3 330 - 3 880 USD
Klubbat pris
Per Ekström
(Sverige, 1844-1935)

PER EKSTRÖM, pannå, signerad Ekström.

Sommarlandskap med solnedgång. 30 x 45 cm.

Krackelyr, retuscher, tjock något gulnad fernissa.

Proveniens

Inköpt Bukowskis Vårauktionen 1949, kat nr 13.
Privat samling, Stockholm.