731
793197
Jenny Nyström
(1854-1946)

JENNY NYSTRÖM, Akvarell med täckvitt, signerad Jenny Nyström.

Tomte med fackla. Akvarell och täckvitt 38,5 x 28 cm.

Ej examinerad ur ram, liten fläck, obetydligt gulnad.

Utropspris:

150 000 SEK

16 393 EUR

Kontakta specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801