79
785574

GUDOM, keramik. Mingdynastin (1368-1644).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris

Sittande på tron i meditativ ställning, glaserad i gult och grönt. Höjd 33 cm.

Krackelyr, glasyrnagg. Ifylld nagg. Träställ medföljer.