798
782120

Jakob Björck

(Sverige, 1726-1793)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jakob Björck
(Sverige, 1726-1793)

"Christopher Polhem" (1661-1751)

Signerad Jacob Biörck pinxit och daterad 1755 a tergo. Duk 81,5 x 64,5 cm. Äldre förgylld och bronserad ram.