825
766802

Niclas Lafrensen d.y.

(Sverige, 1737-1807)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Niclas Lafrensen d.y.
(Sverige, 1737-1807)

NICLAS LAFRENSEN D.Y. Akvarellerad tuschlavering. Signerad Lawreince och daterad 1780.

Galant scen med två damer och en hund i boudoiren. Oval. 13,5 x 11 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Smärre fläckar.