87
766002

KÄRL med LOCK, yixinggods. Qingdynastin, troligen 1700-tal. Bär märkning.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
85 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

I form av ett mytologiskt fabeldjur. Höjd 10,5 cm.

Proveniens

Aquired at Lunds antique store, Almlöfsgatan, Stockholm, in the 1950's, by a Swedish Collector.