88
798368

TEKANNA med LOCK, förgylld kopparlegering. Qingdynastin, troligen 1700-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
170 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i relief av fåglar i blommande körsbärsträd. Höjd 10 cm, längd 15 cm.

Förgylldningen med slitage. Repor.

Proveniens

From the Collection of a Swedish Noble family.