888
727806

JOHAN WEFWER (verksam i Linköping 1672-1705), bägare på kulfötter, silver, barock.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Delvis förgylld, rikt driven dekor av barockblommor. Höjd 10 cm, vikt 207 gram.

Fötterna med bucklor.