910
769864

CARL LINDGREN, Norrköping 1786, dosa, silver, gustaviansk.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris

Invändigt förgylld, rund, kantad med äggstav, locket profilerat och med blomma. Undertill minnesgravyr och lodangivelse 12 1/2. Diameter 9 cm, vikt 160 gram.

Obetydligt bruksslitage.