942
791637

GOLDSMITH & SILVERSMITH CO., London 1909, pokal med lock, förgyllt silver, nyrenässans.

Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
1 740 - 1 920 EUR
1 830 - 2 010 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Klockformad cuppa, på balusterformat ben och rund fot, heltäckande nyrenässansdekor i relief, locket med hög delvis genombruten knopp. Även locket med stämplar. Höjd 43 cm, vikt 1.500 gram.