957
780202

YAKOV KRYENYES, Moskva 1896, ikon, förgyllt silver, Kristus Allhärskaren omgiven av helgon.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Förgylld silverinfattning, med graverade bladslingor och geometriskt mönster. Mått 31x27 cm.

Målningen med skador.