14
802985

Otto G Carlsund

(Sverige, 1897-1948)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 680 - 3 580 EUR
2 840 - 3 790 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Otto G Carlsund
(Sverige, 1897-1948)

Komposition

Signerad Otto Carlsund och daterad nov -29. Dedikation: "Till vännerna Ruth och Harald i Paris i nov -29." Gouache på pannå 17 x 13 cm.

Konstnär

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?