14
802985

Otto G Carlsund

(Sverige, 1897-1948)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 810 - 3 740 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Otto G Carlsund
(Sverige, 1897-1948)

Komposition

Signerad Otto Carlsund och daterad nov -29. Dedikation: "Till vännerna Ruth och Harald i Paris i nov -29." Gouache på pannå 17 x 13 cm.

Konstnär