Madeleine Pyk – en samling F769
82
801541

Max Papart

(Frankrike, 1911-1994)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 270 - 3 820 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Max Papart
(Frankrike, 1911-1994)

"Humanité"

Signerad Max Papart och numrerad 8/8. Gjutarstämpel Guyot. Grönpatinerad brons, höjd 130 cm.