104
849854

JACOB KOCK, (1737-1805) Stockholm, fickur, 56,5 mm,

Utropspris
15 000 SEK
1 420 EUR
1 630 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

18K guld, spindelgång, nyckeldragare, boett tillverkad av Peter Strömqvist (17xx-1781), tillverkad ca 1775.

Serie nr 363, Boett stämplad PS, R

Urverk (7/10)
Urtavla och visare (7/10)
Boett (8/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (8/10)