18K guld, spindelgång, nyckeldragare, boett tillverkad av Peter Strömqvist (17xx-1781), tillverkad ca 1775.
Serie nr 363, Boett stämplad PS, R
Urverk (7/10)
Urtavla och visare (7/10)
Boett (8/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (8/10)