58
844089

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, fickur, 52 mm, savonett,

Utropspris
9 000 SEK
799 EUR
833 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

18K guld, ankargång, ej signerad urtavla, innerlock i 18K guld, totalvikt 101 gram, ca 1913.

Caliber 53 19''' (H6), Serienr 589.198, Boettnr 671.521

Urverk (7/10)
Urtavla och visare (9/10)
Boett (7/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (7/10)