111
850371

Willem de Kooning

(USA, 1904-1997)
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 300 - 6 180 EUR
5 530 - 6 450 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Willem de Kooning
(USA, 1904-1997)

"Seventeen Lithographs for Frank O'Hara"

Portfölj med 17 litografier tryckta på japanpapper pressade mot tjockt handgjort papper, 1988, samtliga stämpelsignerade och numrerade 33/60, utgivna av The Limited Editions Club, New York. 35 x 28 cm, bladstorlek 65 x 58 cm.