42
837495
Gunnar Smoliansky
(Född 1933)

Utan titel, 1959

Signerad Gunnar Smoliansky a tergo. Framtagen seanre av fotografen själv. Gelatinsilverfotografi, bildyta 35,5 x 23,5 cm.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 227 - 1 534 EUR

Klubbat pris:
12 000 SEK
Proveniens

Inköpt direkt från fotografen av nuvarande ägare.

Gunnar Smoliansky (m.fl), "Gunnar Smoliansky -One Picture at a Time", 2008, avbildad helsida sid 263.

Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57