840268

90. LISA MANNER, olja på pannå, signerad Lisa D Manner och daterad 2015 a tergo.

"Gleanings". 15 x 15 cm.

Ytsmuts.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Arnstedt, Östra Karup.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK/1 840 - 2 044 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

"Att Lisa D Manner är en mästare på ljus, reflexer och skugga blir man varse i en serie mycket vackra, ockrafärgade målningar som skimrar i avancerade rumsliga scenerier. Oerhört ambitiösa lager av arkitektoniska detaljer och vridningar av perspektivet finns att upptäcka.”
Svenska Dagbladet 5 mars 2016

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto