124
859930

MATTA, semiantik Isfahan figural, 215,5 x 140,5 cm.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Benvit botten med polykroma djur, fåglar och blommande träd. Bred melerad kamelhårsfärgad huvudbård med stor blom- och arabeskranka.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Sidorna med smärre trampveck och obetydliga skador.