126
822521

MATTA, SEMIANTIK TÄBRIS PETAG, 396,5 x 305,5 cm.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 690 - 7 590 EUR
6 520 - 8 690 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Benvit botten med polykroma blomslingor och medaljonger med djur och kampen mellan drake och fenixfågel. Ett hörn med PETAG-signatur. Bred röd huvudbård med stora mörkblå kartuscher med palmetter, molnband och blomrankor.

Obetydligt ställvis något slitage, något smutsig, fläckar varav en stor stel. Baksidan med obetydliga malskador, sidorna med trampveck och smärre skador.