218
848748

Ernst Billgren

(Sverige, Född 1957)
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
24 200 - 29 100 EUR
27 700 - 33 300 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Ernst Billgren
(Sverige, Född 1957)

"Rådjur vid grön buske"

Signerad EB. Pannå 122 X 183 cm.

Proveniens

Arnstedt & Kullgren, Östra Karup.

Arnstedt & Kullgren, Östra Karup, "Ernst Billgren", 10 juli - 29 juli 2008. Avbildad på vernissagekortet.

Galleri Arnstedt & Kullgren, "Målningar", 2008, utställningskatalog, avbildad på omslag.

Konstnär