271
834010

Chu Teh-Chun

(Kina, 1920-2014)
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
13 300 - 17 700 EUR
13 900 - 18 500 USD
Klubbat pris
340 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Chu Teh-Chun
(Kina, 1920-2014)

"No. 123"

Signerad Chu Teh-Chun. Daterad 1962 a tergo. Gouache 35 x 55 cm.

Proveniens

Konstgården, Helsingborg, 1968 (drevs av Tore Steiner).