28
802950

SYBORD, av Jonas Hultsten, ej signerat, gustavianskt, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 750 EUR
1 370 - 1 820 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Carl Barkman
Carl Barkman
Chefsspecialist Fine Art och antikviteter
+46 (0)708 92 19 71

Fanerat med jakaranda och rosenträ. Beslag av mässing. Fem lådor. Inläggningar i form av lagerfestoner. På hjultrissor av mässing. Längd 73, bredd 38, höjd 72 cm.

Renoverade inläggningar.