Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
283
848331

Flamländsk skola 15/1600-tal

(Belgien)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris
165 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Flamländsk skola 15/1600-tal
(Belgien)

FLAMLÄNDSK SKOLA 15/1600-TAL. Kristus undervisar i templet

Signerad FH på boken i nedre högra hörnet. Förstärkt pannå 74 x 83 cm.

Tilläggslista

Painted on walnut and probably Italian.