Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
387
836518

TEKANNA med LOCK, kopparlegering Japan, sen Edo period (1603-1868).

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkt Okumura Sugaji. Förgylld dekor i relief samt graverad dekor av blommor i trädgård. Höjd med uppfälld hänkel 22,5 cm.

Slitage. Med trälåda.