387
836518

TEKANNA med LOCK, kopparlegering Japan, sen Edo period (1603-1868).

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkt Okumura Sugaji. Förgylld dekor i relief samt graverad dekor av blommor i trädgård. Höjd med uppfälld hänkel 22,5 cm.

Slitage. Med trälåda.