387
836518

TEKANNA med LOCK, kopparlegering Japan, sen Edo period (1603-1868).

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkt Okumura Sugaji. Förgylld dekor i relief samt graverad dekor av blommor i trädgård. Höjd med uppfälld hänkel 22,5 cm.

Slitage. Med trälåda.

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

84. Rolex, Datejust, Turn-O-Graph, "Diamond Dial", ca 1985.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
50 000

ditt bud
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
Aktuellt bud:
50 000 SEK