405
830806

VAS, patinerad brons med silverinläggningar, Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Med dekor av blommor i relief med pioner och fjärilar, foten med sigillmärke i arkaisk stil, 10,5 cm high.

Slitage, bortfall av silverinläggningar.