411
820551

FLAKONG med PROPP, bergkristall. Troligen sen Qingdynasti (1644-1912).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Vas med lock omgiven av vilande djur. Höjd 10,8 cm. Träställ medföljer.

Locket samt vasen med kantnagg.

Proveniens

From the Collection of antique dealer Sten Röing (1880-1965), thence by descent.