417
840061

FIGURIN, nefrit, Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Avbildad med flugpiska och rökelsekar, en schal kring hennes axlar, höjd 6,5 cm.

Slitage, enstaka repor.