428
841764

ALBUM, med 6 MÅLNINGAR/FRAGMENT. "Bei Song jing hua ce", Qing dynastin, troligen 16/1700-tal.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
190 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Träpärmar klädda med brokadtyg, 46 x 32 cm

Proveniens

The Collection of Emil Hultmark, Stockholm/ Sjögestabro. Thence by descent.