474
830802

DOSA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

I form av en 1700-tals sko, dekor i famille rosefäger, med förgylld silvermontering. Längd 9,5 cm. Höjd 6 cm.

Liten spricka, samt glasyrnagg.