488
856980

VAS, porslin. Qingdynastin, tidigt 1800-tal.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
25 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med så kallad flambéglasyr. Höjd 37 cm. Höjd med träställ 44 cm.

Proveniens

From the Collection of Crown equerry Carl Gustaf von Platen and his wife Olga von Platen, nee Wijk.