492
840048

MEIPING VAS, keramik. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
436 - 610 EUR
456 - 639 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Med grön jun-glasyr, botten med märkning och etikett, höjd 15,5 cm.

Nagg, fotringen med äldre nedslipning.

Proveniens

According to label, collection of Ivan Traugott.