558
856971

BROSCH i form av en orm med emalj, cabochonslipad rubin, gammalslipade och rosenslipade diamanter samt pärla.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Med importstämplar för Österrikisk- Ungerska monarkin. Diamanter totalt ca 0.22 ct. Längd ca 45 mm. Silver samt 14K guld. Vikt ca 6 gram.

Obetydligt ytslitage.