569
843299

BROSCH/HÅRGÖMMA med pärlor, diamanter och turkos emalj, prydd med motiv av förgätmigej. Franska exportstämplar.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
935 - 1 120 USD
Klubbat pris

Sent 1800-tal.Längd 55 mm, höjd 50 mm. 18K guld.

Glas till baksidan saknas. Smärre emaljbortfall på en blomma.