629
858529

RING med en ca 12.60 ct burmesisk rubin samt triangulärt facettslipad diamant ca 0.91 ct, certifikat från GCS.

Utropspris
230 000 - 250 000 SEK
20 400 - 22 200 EUR
21 300 - 23 100 USD
Klubbat pris

Vikter enligt gravyr. Franska stämplar. Storlek 15/47 (förminskningsskena). 18K guld samt vitguld.

Slitage.