96
791775

Lars Boye, gräddsnäcka, silver, Stockholm 1776, rokoko.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris

Invändigt förgylld, oval, på tre svängda bladfötter, profilerad mynningskant, livet med drivna och ciselerade blommor. Undertill lodangivelse 22 1/4. Längd 17,5 cm, vikt 290 gram.

Obetydliga bucklor.