835263

130. AXEL EINAR HJORTH, tillskriven, byrå, troligen "Sport", Nordiska Kompaniet 1930-tal.

Furu, trelådig med draghandtag, medformade ben. 80 x 40 cm, höjd 75 cm.

Renoverade glidskenor, slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK/1 561 - 2 081 EUR
Klubbat pris
48 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto