835263

130. AXEL EINAR HJORTH, tillskriven, byrå, troligen "Sport", Nordiska Kompaniet 1930-tal.

Furu, trelådig med draghandtag, medformade ben. 80 x 40 cm, höjd 75 cm.

Renoverade glidskenor, slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK / 1 561 - 2 081 EUR
Klubbat pris
48 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto