134
883099

Axel Einar Hjorth

(Sverige, 1888-1959)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Axel Einar Hjorth
(Sverige, 1888-1959)

tillskriven, taburett, furu, Nordiska Kompaniet, sannolikt 1930-tal.

Längd 59,5 cm, bredd 36 cm, höjd ca 36 cm.

Slitage, torrsprickor.

Formgivare

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

185. Elisabeth Ohlson, "Nattvarden", 1998.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
180 000 SEK