874687

167. BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia Møbelfabrik, Danmark 1950-60-tal modell 5272.

Ek, sits av flätad rotting, längd 115 cm, höjd 35 cm.

Smärre slitage och fläckar.

Följerätt
Nej
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK / 1 041 - 1 249 EUR
Klubbat pris
40 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto