874687

167. BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia Møbelfabrik, Danmark 1950-60-tal modell 5272.

Ek, sits av flätad rotting, längd 115 cm, höjd 35 cm.

Smärre slitage och fläckar.

Följerätt
Nej
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK/1 041 - 1 249 EUR
Klubbat pris
40 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto