178
878229
Finn Juhl

stolar, 6 st "Egyptian Chairs", Niels Vodder, Danmark, 1950-60-tal.

Palisander och svart originalklädsel, märkta med snickarmästare Niels Vodders stämpel, CABINETMAKER NIELS VODDER DENMARK DESIGN BY FINN JUHL.

Obetydigt slitage.

Utropspris:

250 000 - 300 000 SEK

26 015 - 31 217 EUR

Klubbat pris:
500 000 SEK
Övrigt
Kontakta specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31