223
880534

Marianne Richter

(Sverige, 1916-2010)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Marianne Richter
(Sverige, 1916-2010)

MATTA, "Rostaggen", rölakan, ca 305,5 x 200,5 cm, signerad AB MMF MR

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1947.

Något slitage och smutsig, fläckar.