894176

238. GÖSTA ADRIAN-NILSSON, Plangeometrisk komposition.

Signerad GAN. Blandteknik på papper uppfäst på pappannå 26 x 16,1 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Poet Gunnar Eriksson och Gunhild Ahnström (vänner till bland andra Arthur Lundkvist och Harry Martinsson).
Därefter i arv familjen.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK / 5 203 - 6 244 EUR
Klubbat pris
70 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Tilläggslista

Därefter i arv familjen.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lena Rydén

Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)70 778 35 71
lena.ryden@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto