316
906631

Arne Jones

(Sverige, 1914-1976)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
880 - 1 060 EUR
930 - 1 120 USD
Klubbat pris
6 800 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Arne Jones
(Sverige, 1914-1976)

"Rasande balans"

Numrerad 5/6 på etikett undertill. Utförd 1959. Mässing. Höjd cirka 34,5 cm.

Proveniens

Galerie Burén, Stockholm; privat samling.

Galerie Burén, Stockholm.