Madeleine Pyk – en samling F769
366
899239

Josef Albers

(USA, 1888-1976)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 750 - 6 650 EUR
5 450 - 7 630 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Josef Albers
(USA, 1888-1976)

"Constellation"

Signerad a tergo och numrerad 5/30 A66. Gravyr på resopal 13 x 34 cm.

Proveniens

Galleri Ressle, Stockholm.